10 destinacionet më të dashura dhe të postuara në Instagram

13/07/2017 4:12 PM 0 komente
TEMA TE NGJASHME:

Cilat janë destinacionet më të dashura dhe të postuara në Instagram? Që kur rrjetet sociale kanë hyrë në jetën tonë, ne postojmë në to foto të pushimeve tona, veçanërisht në Instagram, ku falë hashtag-ut mund të zbulojmë përvojën e mijëra turistëve nëpër botë.

Me kalimin kohës, Instagram-i, ky rrjet social fotografik, është bërë një album udhëtimesh të shumë njerëzve.

Po cilat janë destinacionet më të klikuara nga ndjekësit dhe fotot që janë postuar më shumë? Sipas një studimi të fundit, në krye të klasifikimit të hashtag-ëve më të përdorur është Franca me Kullën Eiffel, simbol i Parisit, destinacion për të gjithë ata që janë romantikë e ëndërrimtarë, por edhe për artistë në kërkim të së bukurës. Hashtag-u në fjalë është përdorur rreth 3.500.000 herë.

Big Ben

Sipas klasifikimit, ora e Londrës, Big Ben, është fotografuar dhe postuar nga 2.500.000 turistë.

 

Grand Canyon

Në vend të tretë është Grand Canyon (Kanioni i Madh) në Arizona, bukuria e të cilit të lë pa frymë. Ai ka bërë për vete thuajse 2 milionë përdorues në Instagram.

 

London Eye

Ndiqet nga London Eye në Londër në vend të katërt.

 

New York City Manhattan aerial view

Empire State Building, qiellgërvishtësi simbol i Nju Jorkut, renditet i pesti.

 

Golden Gate Bridge

Pas tij gjejmë Golden Gate Bridge, ura që karakterizon San Franciskon.

 

Tower Bridge

Në vend të shtatë gjejmë një tjetër simbol në Londër, Tower Bridge.

 

Statuja e Lirise

Statuja e Lirisë në Nju Jork është në vend të tetë.

 

Sagrada Familia

Ndiqet nga Sagrada Familia në Barcelonë (në vend të nëntë).

 

Koloseu

Koloseu, simbol i Romës dhe kaq i dashur nga turistët nga e gjithë bota, mbyll klasifikimin e dhjetë vendeve më të fotografuara dhe të postuara në Instagram, me thuaje 700,000 herë.

 

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz