12 vendet që duhet të vizitohen përpara se të bëhen shumë të njohura

08/02/2018 1:03 PM 0 komente

Me vende si Kroacia e Islanda të cilat po bëhen gjithnjë e më të njohura dhe po pushtohen vit pas viti nga turistët, gjetja e destinacioneve që nuk janë të njohura për turistët në ditët e sotme duket si “mision i pamundur”.

Nëse keni menduar që të shkoni të vizitoni këtë verë Anglinë, në vend që të shkoni në Londër apo Dublin, ju keshillojmë të vizitoni Cardiff në Wales.

Nëse do të shkoni në Spanjë, shtojini itinerarit tuaj edhe destinacionin e Bilbaos në rajonin Bask.

Më poshtë do të gjeni një listë me 12 prej destinacioneve të cilat nuk janë bërë ende aq të vizituara dhe të famshme për turistët. Ndaj nëse ju pëlqejnë mund t’i merrni në konsideratë për udhëtimin tuaj të radhës…

 

Gangneung, Koreja e Jugut

Bournemouth, Mbretëria e Bashkuar

Edmonton, Kanada

Da Nang, Vietnam

Whitefish, Montana

Famagusta, Qipro

Bilbao, Spanjë

Matinhos, Brazil

Cardiff, Wales

Guarapari, Brazil

Ōita, Japoni

Dunedin, Zelanda e Re

 

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz