Aeroportet me pamjen më të bukur në botë

12/04/2018 3:05 PM 0 komente

I rrethuar nga kodra të gjelbra dhe nga ujërat e kristalta të Oqeanit Atlantik, Aeroporti Donegal i Irlandës, është cilësuar ai me pamjen më mbresëlënëse të natyrës nga të gjithë aeroportet në botë.

Sipas një sondazhi të kryer nga PrivateFly, aeroporti Donegal i Irlandës u vlerësua i pari në këtë listë. I dyti renditet Aeroporti i Barras në Skoci, i ndjekur nga aeroporti i Nicës në Francë, ai i Queenstown në Zelandën e Re, etj.

  1. Aeroporti Donegal (Irlandë)

  1. Aeroporti Barra (Skoci)

  1. Aeroporti i Nicës (Francë)

  1. Aeroporti Queenstown (Zelandë e Re)

  1. Aeroporti i Sabas (Holandë)

  1. Aeroporti i Orlandos (Melburn)

  1. Aeroporti i Torontos “Billy Bishop” (Kanada)

  1. Aeroporti i Londrës (Angli)

  1. Aeroporti St Maarten (Holandë)

  1. Aeroporti i Majamit (SHBA)

 

 

 

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of