Alfa Romeo rrit shitjet në Amerikë

08/01/2018 10:14 AM 0 komente

Alfa Romeo, marka e mirënjohur italiane i ka tejkaluar të gjitha konkurrentet sa i përket shitjeve në SHBA vitin e kaluar. E ideuar dhe ndërtuar në mes viteve 1960,  shitjet më të mëdha ndonjëherë të arritura në tregun amerikan në 2017 i atribuohen faktit që kjo marke ka përparësi sa i përket cilësisë së baterive dhe mjeteve që janë të vetë-pilotuara.

Prodhuesi i makinave fitoi të drejtat e tij “të mburrjes” me performancën, pasi ata kanë forma të mira, motorë të fuqishëm, si dhe inxhinieri solide.
Duke mos bërë asnjë gabim, drejtuesit e automjeteve po vëzhgojnë nga afër eksperimentin e Alfa Romeo-s. Nuk është diçka që shihet shpesh në biznesin e makinave këto ditë. Fiat Chrysler mblodhi rezultate të kënaqshme nga parashikuesit e marketingut të tyre.

Suksesi më i pakët për markat e tjera, sigurisht, është i dobishëm për Alfa Romeon. Pronarët e Markës Fiat Chrysler kanë pothuajse 25 vjet në SHBA. Në vitin 2016, marka shiti vetëm 528 makina në Amerikë. Në muajt e fundit, megjithatë, Alfa lancoi dy mjete luksi: Sedan dhe SUV. Të dyja janë bërë në Itali, të dyja kanë disqet me fibër karboni, dhe të dyja mburren për kuaj shpejtësi. Makinat kanë ‘vjedhur’ një pjesë të tregut nga BMË, Mercedes, Cadillac dhe pjesa tjetër e grupit luksoz.

Kur Fiat Chrysler u zotua të ringjallë Alfa-n në Amerikë, premtoi prezantimin e automjeteve me shpërndarje të madhe të peshës, shumë kuaj fuqi, dhe dizajn bashkëkohor. Në fund të fundit, kjo është një markë përgjegjëse për atë që disa e quajnë makinën “më seksi të bërë ndonjëherë”. Sipas analistëve të fushës së automjeteve, markë e dorëzuar. Revista “Motor Trend” madje e kurorëzoi Giulia-n makinën e vet të vitit.

Ndërkohë, Carlock Motor Cars në Nashville ka pasur vështirësi në mbajtjen e Giulia në magazinë, kryesisht për shkak se është një ofertë e guximshme. Blerësit janë duke kërkuar për një version të veçantë, paketën më të mirë të TI Sport, e cila preferohet në një ngjyrë të ndritshme. “Ishte pak kundër-intuitive për ne,” tha menaxheri i shitjes Mitchell Sherëood. “Ata nuk janë duke e blerë atë në ngjyrë argjendi, me interior të zi, duan ta kenë  të përzier.”


Megjithëse shitjet e makinave kanë qenë të forta, rivalët e Fiat Chrysler në Stutgart nuk do të kenë frikë. Alfa ka vetëm 177 shitës amerikanë, afërsisht gjysma e BMË dhe Mercedes. Në të dy segmentet, ajo ka ndërtuar rrugën e saj, por makinë-prodhuesit ende nuk janë pranë kryesimit, apo edhe në mes të saj. Në mesin e segmentit të makinave luksoze, Giulia kapi vetëm 2 për qind të tregut në tremujorin e fundit.


“Ne duam të sigurohemi që ne të fitojmë pozicionin tonë në këtë segment”, tha Pieter Hogeveen, drejtor i Alfa në Amerikën e Veriut. “Nuk është vetëm përpjekja për të kapur numrat e shitjeve për ne.” Nëse Alfa Romeo mund të bindë shoferët mjaftueshëm se është e veçantë, do të ketë fuqinë e çmimeve për të rregulluar shifrat e saj të fitimit.

Në të vërtetë, rilindja e markës në Shtetet e Bashkuara ka ndihmuar në rritjen e fitimit të Fiat Chrysler, edhe pse shitjet u ulën pak në markat e dy simotrave: Chrysler dhe Jeep. Alfa nuk mund të jetë kurrë me aq kapacitet të madh sa të mbajë peshën “e vdekur” të kompanisë, por ajo që mungon në madhësi, e kompeson atë në stil.

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz