Ana e panjohur e turizmit

16/05/2010 12:00 AM 0 komente

Shqiperia vleresohet si nje vend me pasuri te shumta natyrore. Shume pak dihet se trashegimia natyrore do te mund nxiste nje zhvillim te qendrueshem te turizmit. Strategjite ne leter nuk mungojne, por fakti eshte se keto monumente rrezikojne te humbasin vlerat Nga Elona Gusmari Shpella e Zezë apo siç njihet ndryshe Shpella e Pëllumbasit është një nga vendet më të çmuara arkeologjike shqiptare, pasi në të janë zbuluar mbetje humane (paleoliti i vonë) dhe skeletet e ariut të shpellave që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz