Avancojnë aksionet aziatike

11/10/2017 9:40 AM 0 komente

Aksionet aziatike shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Indeksi i aksioneve Nikkei, N225, u rrit me 0.3 për qind në 20,881.27 pikë.

Indeksi i aksioneve Topix avancoi me 0.1 për qind në 1,696.81 pikë.

Indeksi i aksioneve të Koresë së Jugut dhe Kospi arritën një nivel të ri.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of