Avancon dollari amerikan

18/05/2017 9:35 AM 0 komente

Dollari amerikan shënoi rritje mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit.

Ai u rrit me 0.4 për qind dhe u këmbye me 111.200 dollarë amerikanë për jen, duke lënë pas nivelin e tij të ulët prej 110.530 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit që e krahason atë me gjashtë prej monedhave më të rëndësishme të grupit ishte në nivelin 97.604 .DXY.

Edhe monedha euro shënoi rritje mëngjesin e sotëm. Ajo u këmbye me 1.174 euro për dollarë amerikanë, duke lënë pas nivelin e ulët prej 1.1142 euro për dollarë amerikanë.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz