Bashkite: Duam kredi nga bankat

25/09/2011 12:00 AM 0 komente

Tre vjet pas hartimit dhe zbatimit te ligjit rPer huamarrjen vendorer, bashkite shprehin pakenaqesite per kushtet e forta te vendosura nga Ministria e Financave. Kush perfitoi nga ligji dhe skema aktuale Një ligj i miratuar në vitin 2008, “Për huamarrjen vendore”, me nismën e vetë Ministrisë së Financave dhe me mbështetjen e amerikanëve të USAID, u dha mundësi bashkive dhe komunave të merrnin kredi te bankat e nivelit të dytë në vend për nevoja të komunitetit. Dy ishin llojet e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz