Bie dollari, euro rritet

19/05/2017 9:32 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë kundrejt jenit. Një rënie e tillë erdhi kryesisht si pasojë e shqetësimeve në lidhje me trazirat e fundit që po ndodhin në SHBA.

Dollari humbi 0.1 për qind kundrejt jenit kinez dhe u këmbye me 111.39 dollarë amerikanë për jen.

Gjatë gjithë kësaj jave ai ka humbur 1.7 për qind kundrej jenit.

Indeksi i dollarit që e krahason atë me gjashtë prej monedhave më të rëndësishme të grupit ishte në nivelin 97.797 .DXY.

Monedha euro avancoi me 0.1 për qind ndaj dollarit amerikan. Ajo u këmbye me 1.1112 euro për dollarë amerikanë.

Sterlina u këmbye me 1.295 sterlina për dollarë amerikanë.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz