Bie dollari, euro rritet

13/07/2017 9:05 AM 0 komente

Dollari amerikan shënoi rënie kundrejt jenit mëngjesin e ditës së sotme dhe u këmbye me 112.97 dollarë amerikanë për jen.

Dollari kanadez fitoi pikë kundrejt dollarit amerikan, duke shënuar rritjen e tij më të madhe që prej marsit të 2016. Ai u këmbye me 1.2740 dollarë kanadezë për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit shënoi rënie dukë shkuar pranë nivelit të tij më të ulët prej 95.602 .DXY.

Monedha euro shënoi rritje mëngjesin e sotëm kundrejt dollarit amerikan. Ajo u këmbye me 1.1437 euro për dollarë amerikanë.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz