Bie dollari, pound i pandryshuar

20/03/2019 9:32 AM 0 komente

Indeksi i dollarit kundrejt një shportë prej gjashtë monedhave kryesore arriti 96.288 të martën dhe sot në 96.445.

Euro e tregtuar ndryshoi në 1.1347 dollarë, afër nivelit dy-javor të martën prej 1.1362 dollarë.

Dollari arriti 111.54 jen, pak më poshtë gjatë ditës së djeshme dhe nën nivelin e nëntë ditëve të larta që prej së të premtes prej 111.90.

Paund-i britanike mbeti i pandryshuar prej Brexit.

Sterlina qëndroi në e njëjtë në 1.3257 dollarë, jashtë kulmin e saj nëntë-mujor prej 1.3380 USD një javë më parë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of