Bien Brent dhe WTI

12/10/2017 9:42 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 32 cent ose me 0.6 për qind, duke u tregtuar me 50.98 dollarë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 36 cent ose me 0.6 për qind dhe u tregtuan me 56.58 dollarë për fuçi.

Edhe çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të enjteje, duke u tregtuar me 1.295.45 dollarë amerikanë për onz.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz