Bien Brent dhe WTI

16/04/2018 9:34 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e sotëm.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 69 cent dhe u tregtuan me 71.89 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën amerikane, WTI, ranë me 54 cent dhe u tregtuan me 66.85 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të naftës ishte në nivel të qendrueshëm dhe u tregtua me 1.345.60 dollarë amerikanë për onz.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz