Bien çmimet e naftës

24/10/2018 9:18 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të mërkure.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me më shumë se 33 cent dhe u tregtuan me 66.10 dollarë amerikanë për fuçi. Kontratat e së ardhmes ranë me 2.93 për qind dhe u tregtuan me 66.43 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 31 cent dhe u tregtuan me 76.75 dollarë amerikanë për fuçi. Kontratat e së ardhmes ranë me 4.3 për qind dhe u tregtuan me 76.44 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1,231.44 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of