Brent tregtohet me 73.31 dollarë/fuçi

06/08/2018 9:24 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të hëne.

Treuguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 10 cent dhe u tregtuan me 73.31 dollarë/fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 16 cent dhe u tregtuan me 68.66 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.1 për qind, duke u treguar me 1,212.53 dollarë amerikanë për onz, duke rikuperuar kështu nga niveli i tij më i ulët në këto 17 muajt e fundit.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of