Brent tregtohet me 57.42 dollarë/ fuçi

08/01/2019 9:34 AM 0 komente

Çmimet e naftës ishin në nivele të qëndrueshme mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brenit,u rritën me 9 cent ose me 0.2 për qind dhe u tregtuan me 57.42 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 4 cent ose me 0.1 për qind dhe u tregtuan me 48.56 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.6 për qind dhe u tregtua me 1,281.32 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of