Jeni duke lexuar në: Life Style

Abonohuni:

Fluturime last minute (2)

Fluturime last minute e low cost, 8 këshilla se si të kurseni

Nëse nuk doni të harxhoni një mal me para duke rezervuar pushimet tuaja në internet, është e nevojshme të keni parasysh disa rregulla të thjeshta. Që nga ora e përshtatshme dhe…
praia-dona-ana-algarve-t

10 vende në Portugali që duken irreale…

1.Praia Dona Ana, Algarve Praia Dona Ana është një ndër plazhet më të famshme në Portugali. Deti i qetë dhe i kristaltë dhe shkëmbinjtë rreth e qark e bëjnë gjithë…
Ibiza 1

Ibiza, ishulli që bën të lumtur të gjithë…

E kush nuk ka menduar të paktën një herë të shkojë për pushime në Ibiza? Isla Blanca është një ndër destinacionet më të vizituara në muajt e verës. Jeta e…
Plazhe Kroaci

8 plazhet më të bukura të Kroacisë

Kroacia ofron plazhe të shumta me rërë, ose plazhe me rërë dhe gurë dhe natyrisht një det të mrekullueshëm. Ja disa prej plazheve më të bukura ku duhet të shkoni…
Palawan

Travel + Leisure/ Ishulli më i bukur në botë

Ashtu siç do vit, revista amerikane Travel + Leisure u ka kërkuar lexuesve të vet që të zgjedhin ishujt më të bukur në botë, të cilët i kanë vizituar në…
traveling alone

9 këshilla për ata që udhëtojnë vetëm

Të udhëtuarit vetëm ka shumë avantazhe, por të gjithë ata që udhëtojnë vetëm duhet të tregohen shumë të kujdesshëm, sidomos kur bëhet fjalë për gjininë femërore. Një ndër praktikueset e…
Library Hotel

Tendencë / Biblioteka në hotele për të gjithë ata që duan leximin

“Gjithnjë e kam imagjinuar parajsën një lloj biblioteke”, thoshte Jorge Luis Borges. Për gjithë ata që i duan librat, sot, vjen një dhuratë nga bota e hoteleve. Janë gjithnjë e…
Porto Riko

“Despacito” rrit me 45% numrin e turistëve në Porto Riko

Despacito, hiti i kësaj vere i këngëtarit portorikan Luis Fonsi në bashkëpunim me reperin Daddy Yankee, ka pasur një popullaritet kaq të madh, saqë sipas Hotels.com, kërkesat e turistëve për…
HYDRA_04

Hidra e Greqisë, destinacioni më romantik

E ndërtuar në formën e një amfiteatri mbi një kodër, Hidra është një prej destinacioneve më romantike të Greqisë. Ndërtesa antike të parikonstruktuara, rrugë tradicionale me kalldrëme dhe mbi të…
Group People Waving Canadian Flags Back Lit

Vendi me Reputacionin më të Mirë në Botë për 2017

Reputacioni i një vendi ka ndikim të madh në ekonomi. Jo vetëm që është avantazh për importin dhe eksportin, por edhe pse tërheq më shumë turistë, saqë mund ta bëjë…
Subwaylibrary 2

Nju Jork, metroja shndërrohet në bibliotekë

Në Holandë, ju mund të transportoni biçikletën tuaj në metro. Në Nju Jork i kanë shndërruar metrotë në biblioteka lëvizëse. Subway Library është një bibliotekë e cila udhëton. Sapo të…
Serifos

Greqia/ Ishujt më të lirë ku mund të shkoni për pushime…

Greqia ka gjithnjë sukses në verë, si për bukurinë e vendeve të saj, si për çmimet e përballueshme. Ja cilët janë dhjetë ishujt low cost se ku mund të bëni…
Pink Beach - Komodo Island, Indonesia

Plazhe të zinj, rozë, të gjelbër… zgjedhja ju mbetet vetëm juve

I keni planifikuar pushimet tuaja për këtë vit? Nëse ende nuk keni vendosur për destinacionin tuaj, ne ju vijmë në ndihmë duke ju prezantuar disa prej kryeveprave të natyrës, plazhet më…
Qytetet

Këto do të jenë dhjetë qytetet më të mëdha në botë në vitin 2030

Popullsia në botë është duke u rritur me ritme alarmante. Deri në vitin 2050 do të ketë rreth 10 miliardë njerëz në planet. Këtë gjë e kemi dëgjuar prej vitesh,…
Muaj mjalti

Muaji i mjaltit, destinacionet low cost më të bukura

Nëse keni shpenzuar pjesën më të madhe të parave për ditën më të bukur të jetës dhe ju kanë mbetur fare pak për t’u nisur për muajin e mjaltit, ne…
dasma te shtrenjta

VIP-at/ Dasma që shkojnë deri në 32 milionë dollarë

Dasma është padyshim një nga eventet më të rëndësishme dhe më të shtrenjta të jetës. Por kur bëhet fjalë për personat e famshëm publikë, çështja merr përmasa gjigante. Vendi ku…
Klima 0

Pranvera 2017, e dyta më e nxehtë në planet që nga viti 1880

Pranvera e 2017-s është e dyta më e nxehtë në planet në nivel klimatik që kur kanë nisur të bëhen regjistrime të temperaturave globale në vitin 1880. Të dhënat vijnë…
Hamilton to deep bay

4 ditë në eksplorim të ishujve Bermuda

Hoteli Hamilton Princess Menjëherë pasi të keni mbërritur në ishujt Bermuda, këshillohet që të akomodoheni në një prej hoteleve më të mira, Hamilton Princess, i cili gjatë këtij viti ka…