Jeni duke lexuar në: Makina

Abonohuni:

Kalendari i Botimit të Statistikave Ekonomike


« Qershor 2017 »
Hënë Martë Mërkurë Enjte Premte Shtunë Diel
      1 2 3 4
5* Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit Maj 2017 all day
* Indeksi i Çmimeve të Prodhimit T1 - 2017 all day
* Tregues të shëndetit financiar all day
6* Indeksi i Çmimeve të Importit T1-2017 all day
7 8* Indeksi i Çmimeve të Konsumit Maj 2017 all day
9* Femra dhe Meshkuj në Shqipëri 2017 all day
10 11
12* Anketa Tremujore e Forcave të Punës T1- 2017 all day
* Borxhi i jashtëm bruto all day
* Bilanci i pagesave all day
13* Tregtia me Pakicë T1 - 2017 all day
14* Statistikat Afatshkurtra T1 - 2017 all day
15* Treguesit e Krimeve T1 – 2017 all day
16* Tregtia e jashtme e mallrave sipas karakteristikave te ndermarrjeve 2016 all day
17 18
19* Tregtia e Jashtme Maj 2017 all day
20* Shqipëria në Shifra 2016 all day
21* Aksidentet rrugore Maj 2017 all day
22* Lëvizjet e shtetasve Maj 2017 all day
23 24 25
26 27* Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit Maj 2017 all day
28* Treguesit Demografik T1 - 2017 all day
29* Lejet e Ndërtimit T1-2017 all day
30* Pozicioni i investimeve direkte sipas shtetit dhe aktivitetit ekonomik all day
* Fluksi i investimeve direkte sipas shtetit dhe aktivitetit ekonomik all day
* Statistika të pozicionit të investimeve ndërkombëtare all day
* Produkti Brendshëm Bruto T1 - 2017 all day
* Normat e interesit all day
* Huatë all day
* Depozitat e përfshira në paranë e gjerë all day
* Kredia për ekonominë all day
* Depozitat all day
* Agregatët monetarë all day
   
VW_ACCEPTANCEDRIVE_TIG_opt

VW TIGUAN ALLSPACE

Kolaudimet e fundit në rrugë për versionin e gjatë të SUV-it gjerman, e pajisur me shtatëvende, që do të debutojë në gjysmën e dytë të vitit   E RE NЁ…
Abarth

ABARTH 124

Vetëm dyvendësh dhe me shpejtësinë në gjak: rikthehet miti spider me akrepin mbikofano. Provuam edhe versionin e garave (Rally) Makinë me karakter, dhe kjo jo vetëm për faktin e zhurmës…
Crossland 2

DREJT PUSHTIMIT TЁ HAPЁSIRЁS

Ёshtë më i shkurtër se Meriva, të cilin e zëvendëson, madje më i shkurtër edhe se Mokka, nga i cili frymëzohet. Megjithatë modeli Crossland X ofron më shumë hapësirë për…
Honda

Honda Civic Sport VtecTurbo – Punë madhështore

Civic e re? Që tani? Po. Jemi duke drejtuar makinën më të shpejtë, të paktën derisa të arrijë versioni i ardhshëm i tipit R. Është një model Civic Sport, me…
Volvo XC 60 lateral_opt

XC60 NË RADHËN E NISJES

Gjenerata e ardhshme e SUV-it mesatar suedez është duke ngrohur motorët. Në fund të vitit, do të jetë në krah të motrës së madhe XC90, nga e cila ka marrë…
PEUGEOT_50 -1

Peugeot dhe Renault

HAPËSIRA FRANCEZE Rinovohet përballja në distancë (të afërt) mes Peugeot dhe Renault, të cilat me sa duket për sa i përket të ardhmes së modeleve monovolum, vazhdojnë të kenë këndvështrime…
Alfa Romeo

DEBUTON MODELI STELVIO

First Edition, e mirëpajisur dhe e fuqishme 280 kf, e cila është në dispozicion për 57.300 euro, përuron daljen në treg të modelit Stelvio. Në shitje që prej marsit, madje…
Mercedes 1

MERCEDES CLASSE E S.W.

Në versionin e ri All-terrain, modeli i madh station-wagon i Shtutgartit, mund të nisë aventurën edhe si fuoristradë, ndonëse me shumë kujdes Që nga pranvera e ardhshme, gama e Mercedes-Benz…
Jaguar 1

JAGUAR I-PACE – GRAFI E HESHTUR

PREZANTIMI: shtator NË SHITJE: 2018 ÇFARЁ ЁSHTЁ I-Pace është një model i ri në linjën Jaguar. Ka prapashtesën Pace, e cila në Coventry është përzgjedhur për versionet me goma të…
Nissan 3

NISSAN MICRA

Për japonezen e vogël është pothuajse revolucion: duke filluar nga stili, përmasat e deri te ndjesia në drejtim, gjithçka është ndryshe Kemi mbërritur tashmë në gjeneratën e pestë, pas më…
Ford Kuga 1

FORD KUGA

Paraqitja e parë në rrugët e Vendeve Baltike me SUV-in e kompanisë amerikane. E rishikuar dhe e përmirësuar, veçanërisht në pjesën e brendshme. Dimri i këtij viti erdhi përpara kohe…
BMW_530d

BMW SERIA 5

Edicioni i shtatë për veturën gjermane, e cila shfaqet në treg plotësisht e rinovuar. Elegante dhe ultra-teknologjike, nivele ndër më të lartat për kënaqësinë në drejtim Vetëm tre centimetra më…
Citroen 3

CITROËN C3

Rinore jashtë dhe origjinale brenda, kështu paraqitet francezja e vogël. E qetë dhe e zhdërvjellët, sidomos në qytet GJENERATA E TRETЁ për modelin më të shitur të kompanisë Citroën, e…
1 Sport

E PAGUAN, E PËRDOR, POR JO GJITHMONË TI

Shitje e drejtpërdrejtë, dhënie e thjeshtë me qira, madje edhe me leasing. Marka e lindur nga bashkëpunimi mes Geely dhe degës Volvo, nuk është e re vetëm nga emri. Me…
BMW 1

BMW SERIA 5

Edicioni i shtatë për veturën gjermane, e cila shfaqet në treg plotësisht e rinovuar. Elegante dhe ultra-teknologjike, nivele ndër më të lartat për kënaqësinë në drejtim   Vetëm tre centimetra…
Fiat 1

FIAT PANDA – 1.2 69 KF LOUNGE

Janë të paktë ata të cilët, gjatë 36 viteve të fundit, nuk kanë pasur, ngarë, blerë, shitur, përdorur apo marrë hua një Fiat Panda. Kjo sepse ikona e vërtetë automobilistike…
INSIGNIA 2

OPEL INSIGNIA GS

Seria e dytë e makinës lider gjermane rritet në përmasa, por peshon më pak, duke fituar kështu titullin Grand Sport Zakonisht, për arsye të dukshme, konstruktorët e makinave mundohen të…
4R Jeep Wrangler_opt

Jeep Wrangler – Evolucion i lehtё

Me gjeneratёn e re, arrin mё nё fund, edhe modeli pick-up, që pritet brenda këtij viti. ÇFARË ЁSHTЁ Model më tepër se ikonë e Jeep (p.sh., në Kaliforni i përdorin…