Jeni duke lexuar në: Sport

Abonohuni:

Bernardeschi.Juve

Bernardeschi mund të konsiderohet futbollist i Juves. Arrihet marrëveshja me Fiorentinën për 40 mln euro

Kontratë 5-vjeçare, klubit vjollcë i shkojnë 40 milionë euro. Juventus merr numrin 10, që e dëshironte aq shumë. Federico Bernardeschi mund të quhet futbollist i Juventusit. Pas shumë javësh bisedime,…
Alvaro-Morata Chelsea

Morata – Chelsea, spanjolli është shumë pranë Bluve të Londrës

Burime të ndryshme thonë se sulmuesi i Realit, i cili kërkohet edhe nga Milan, do t’i bashkohet së shpejti Antonio Conte-s   Alvaro Morata është shumë pranë transferimit te Chelsea.…
LONDON, ENGLAND - OCTOBER 15: (L) Mesut Ozil celebrates scorin the 3rd Arsenal goal ieht (R) Shkodran Mustafi  during the Premier League match between Arsenal and Swansea City at Emirates Stadium on October 15, 2016 in London, England. (Photo by Stuart MacFarlane/Arsenal FC via Getty Images)

Top 20 e transferimeve të futbollistëve gjermanë. Rudiger i bashkohet Özil, Mustafit, Draxler & co.

Me transferimin e tij nga Roma tek Chelsea, Antonio Rudiger ka hyrë në klasifikimin e lojtarëve gjermanë më të shtrenjtë të të gjithë kohërave. Lojtari gjerman më i shtrenjtë i…
The final of the Gentlemen’s Singles between Marin Cilic (CRO) and Roger Federer (SUI) on Centre Court. The Championships 2017 at The All England Lawn Tennis Club, Wimbledon. Day 13 Sunday 16/07/2017. Credit: AELTC/Joel Marklund.

Wimbledon, Federer fiton për të 8 herë. Ja sa para ka fituar në gjithë karrierën e tij

Sa para ka fituar Roger Federer në karrierën e tij? Falë triumfit në Wimbledon për të tetën herë në karrierë, duke shënuar një rekord të ri absolut fitoresh në turneun…
Champions- shorteu

Champions League dhe Europa League, hidhet shorti i raundit të tretë kualifikues

Sot në mesditë, në Nion të Zvicrës, u hodh shorti i raundit të tretë kualifikues të UEFA Champions League, sezoni 2017-2018. Ende pa u mbyllur raundi i dytë kualifikues (javën…
Di Maria

Nga Hames te Zlatan, nga Higuain te Suarez… Është Di Maria ai që ka kushtuar më tepër

10 futbollistët më të kushtueshëm, duke llogaritur të gjitha transferimet e një lojtari   Hames Rodriguez është vetëm 26 vjeç, por kolumbiani është një ndër lojtarët më të shtrenjtë në…
Foto LaPresse/Spada
26 ottobre  2016 Torino (Italia) 
Sport Calcio 
Juventus vs Sampdoria -  Campionato italiano di calcio Serie A TIM 2016/2017 -  "Juventus Stadium "
Nella foto:  Bonucci

Photo LaPresse/Spada
October 26 , 2016 Turin (Italy)
Sport Soccer
Juventus vs Sampdoria  - Italian Football Championship League A TIM 2016/2017 - " Juventus Stadium "
In the pic:  Bonucci

Milan, ofertë befasuese për Bonucci-n: Romagnoli, De Sciglio dhe para

Kuqezinjtë i ofrojnë 7 milionë euro në vit mbrojtësit, bardhezinjtë kërkojnë 72 orë për të vendosur   Milan ia ka vënë sytë Leonardo Bonucci-t. Kuqezinjtë i kanë bërë një ofertë…
James-Rodriguez-Bayern-Munchen

Zyrtare/ Hames Rodriguez tek Bayern Munchen. Huazim dyvjeçar me të drejtë blerje 60 milionë euro

Hames Rodriguez është lojtari i ri i Bayern Munchen. Kolumbiani largohet nga Real Madrid me formulën e huazimit dyvjeçar me të drejtë blerjeje nga bavarezët për shifrën 60 milionë euro.…
Rooney

Rooney kthehet tek Everton me gjysmën e pagës. Ishte lojtari më i paguar në Premier League

Duke filluar nga sezoni 2017-2018, Wayne Rooney nuk do të jetë më futbollisti më i paguar i Premier League. Siç bëhet e ditur nga mediat britanike, ish-kapiteni i kombëtares së…
Donnarumma

Donnarumma-Milan, rinovim deri në vitin 2021. Gjithë detajet e marrëveshjes

Gianluigi Donnarumma është 18-vjeçari më i paguar në historinë e futbollit. Ai do të firmosë me Milanin një kontratë për katër vitet e ardhshme (në vend të pesë) për 6…
FIFA

Renditja e FIFA-s / Gjermania rikthehet në krye, Shqipëria fiton 3 pozicione

Pas dy vjetësh, Gjermania rikthehet në krye të renditjes së FIFA-s për skuadrat kombëtare. Falë edhe suksesit në Kupën e Konfederatave, skuadra e Joachim Low është ngjitur në vend të…
Novak Djokovic (Ser) def Roger Federer (Sui) 
Wimbledon 07/07/2014
Tennis Grand Slam 
Foto Antoine Couvercelle / Sportmag / Panoramic / Insidefoto

Wimbledon, rriten shpërblimet për fituesit

Vera në Londër karakterizohet pashmangshmërisht nga turneu që zhvillohet në All England Lawn Tennis and Croquet Club. The Championships, Wimbledon, i njohur thjesht edhe si Wimbledon është turneu më i…
Top 10 AS

“AS” / Klasifikimi i 10 futbollistëve spanjollë që kanë zhgënjyer në klube europiane

E përditshmja spanjolle “AS” ka publikuar klasifikimin e dhjetë futbollistëve spanjollë të cilët kanë dështuar në përvojën e tyre, duke luajtur në skuadra europiane.     BOJAN KRKIC - ROMA…
Gjermania

Gjermania fiton edhe Kupën e Konfederatave, një brez i artë që mund të formojë pesë kombëtare

"Futbolli është një lojë e thjeshtë; 22 njerëz rendin pas një topi për 90 minuta, dhe në fund fiton Gjermania”: me këtë fjali të famshme, Gary Lineker, sulmues anglez i…
Wimbledon_Ending_Big_4_Dominan

Wimbledon, rikthehen “4 fantastikët”; ½ finalet e mundshme Federer-Djokovic & Murray-Nadal

Sot në mesditë, në All England Club u hodh shorti i turneut më të vjetër të tenisit botëror, si për meshkuj edhe për femra. Sa u përket meshkujve, spikat rikthimi…
Foto Daniele Badolato / LaPresse
16 07 2014 Torino (Italia)
Sport Calcio
ESCLUSIVA JUVENTUS
Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri  
Nella foto: Massimiliano Allegri

Photo Daniele Badolato / LaPresse
16 07 2014 Turin (Italy)
Sport Soccer
Juventus new coach Massimiliano Allegri press conference
In the picture: Massimiliano Allegri

Juventus, takim Allegri-Marotta, diskutohen objektivat kryesore të merkatos

Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri, bashkë me dy drejtuesit e klubit Marotta dhe Paratici janë takuar sot në qendër të Milanos, në një mbledhje informale për të përcaktuar strategjitë e…
28 sport

Merkato / Futbollistët pa kontratë, okazionet më të mira për sezonin 2017/2018

Nga Cassano e Ibrahimovic tek Casillas dhe Honda, marrëveshjet mund të finalizohen edhe kështu Cassano dhe Totti pas krahëve të Ibrahimovic. Një treshe lojtarësh që vetëm pak vite më parë…
Bundesliga

Bundesliga, mesatarisht 40 mijë tifozë për ndeshje në sezonin 2016/17

Bundesliga ka shënuar një rekord të ri të numrit të tifozëve në stadium për të dyja kategoritë në sezonin 2016/17. 19.049.362 spektatorë kanë ndjekur 612 ndeshje të Bundesligës 1 dhe…