Çmimet e naftës rriten

01/04/2019 9:05 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të hëne.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 64 cent ose me 1 për qind dhe u tregtuan me 68.22 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën em 43 cent ose me 0.7 për qind dhe u tregtuan me 60.57 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u tregtua me 1,293.09 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of