Çmimet e naftës shënojnë rritje

17/02/2017 10:17 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme, duke qenë se Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPSC-u) e theksoi faktin se ajo do mundohet në maksimum së bashku edhe me ndihmën e vendeve të tjera prodhuese për të reduktuar në maksimum prodhimin si pasojë e mbingopjes së tregut.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.2 për qind dhe u tregtuan me 53.42 dollarë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 0.1 për qind dhe u këmbyen me 55.74 dollarë për fuçi.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz