Brent tregtohet afërsisht me 53 dollarë për fuçi

09/08/2017 9:10 AM 0 komente

Çmimi i naftës shëoi një rritje tejet të lartë mëngjesin e ditës së sotme.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rrit me 44 cent dhe u tregtuan  me 49.61 dollarë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 50 cent dhe u tregtuan me 52.64 dollarë për fuçi.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz