Dollari bie, jeni rritet

06/12/2018 9:12 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pik mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit. Ai ra me 0.4 për qind dhe u këmbye me 112.77 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëisishëm të grupit avancoi me 0.1 për qind.

Dollari australian ra me 0.6 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.7229 dollarë amerikanë për dollarë australianë.

Monedha e përbashkët, euro, ishte në nivele të qëndrueshme mëngjesin e kësaj të enjteje kundrejt dollarit amerikan, duke u këmbyer me 1.1328 euro për dollarë amerikanë.

Yuan-i ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 6.8835 yuan për dollarë amerikanë.

Sterlina ra me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2708 sterlina për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of