Dollari bie, jeni rritet

24/04/2019 9:22 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt jenit. Ai ra me 0.4 për qind dhe u këmbye me 111.81 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit avancoi me 0.3 për qind, duke shkuar në 97.644 . DXY, duke iu afruar kështu nivelit të tij më të lartë të 22 muajve të fundit.

Monedha e përbashkët, euro, ra me 0.14 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1209 euro për dollarë amerikanë, njëkohësisht edhe niveli i saj më i ulët në më shumë se shtatë javët e fundit.

Paundi britanik ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan, duk eshkaur kështu në nivelin e tij më të ulët në më shumë se 10 javët e fundit.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of