Dollari në nivele të qendrueshme, euro rritet

17/03/2017 9:18 AM 0 komente

Indeksi i dollarit, i cili e krahason atë me gjashtë prej monedhave më të rëndësishme të grupit ra me 0.2 për qind në 100.18.

Dollari amerikan ishte në nivele të qëndrueshme ditën e sotme. Ai u këmbye me 113.32 dollarë amerikanë për jen.

Monedha euro preku nivelin e saj më të lartë këtë të premte dhe u këmbye me 1.0773 euro për dolalrë amerikanë. Këtë javë euro e mbylli me një rritje prej 0.9 për qind.

Sterlina ishte në nivele të qendrueshme ditën e sotme. Ajo u këmbye me 1.2358 sterlina për dollarë amerikanë.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz