Dollari i qëndrueshëm, euro rritet

12/02/2018 9:24 AM 0 komente

Dollari amerikan ishte në nivele të qëndrueshme mëngjesin e ditës së sotme, duke u këmbyer me 108.71 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan, që e krahasona të me gjatë prej homologëve më të rëndëishme të grupit avancoi me 0.4 për qind në 90.118 .DXY.

Monedha euro rikuperoi me 0.5 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbyer me 1.2288 euro për dollarë amerikanë, duke lënë pas kështu nivelin e saj të humbjeve prej 1.8 për qind të shënuar gjatë javës së kaluar.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of