Dollari i qëndrueshëm, euro rritet

12/01/2018 9:25 AM 0 komente

Dollari amerikan ishte në nivel të qëndrueshëm mëngjesin e ditës së sotme kundrejt jenit, duke u këmbyer me 111.27 dollarë amerikanë për jen, duke lënë pas kështu nivelin e tij të ulët të shënuar pothuasje gjatë gjithë kësaj jave që po lëmë pas (ku ra me 1.6 për qind) ku u këmbye me 111.05 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit që e krahasona të me gjastë prej monedhave më të rëndësishme shënoi një rënie duke shkuar në nivelin 91.814 .DXY.

Ndërsa monedha euro avancoi me 0.2 për qind dhe u këmbye me 1.2050 euro për dollarë amerikanë, duke iu afruar nivelit të saj më të lartë të kësaj jave ku u këmbye me 1.2089 euro për dollarë amerikanë. Gjatë kësaj jave ajo shënoi një rritje me 0.2 për qind.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of