Dollari rritet, euro bie

08/01/2019 9:33 AM 0 komente

Dollari amerikan shënoi rritje mëngjesin e ditës së sotme kundrejt euros.Ai u rrit me 0.2 për qind dhe u këmbye me 1.1446 dollarë amerikanë për euro.

Dollari amerikan fitoi pikë edhe kundrejt jenit. Ai u rrit me 0.2 për qind dhe u këmbye me 108.91 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej hoologëve më të rëndëishëm të grupit avancoi me 0.2 për qind.

Dollari kaandez avancoi kundrejt dollarit amerikan mëngjesin e kësaj të marte dhe u këmbye me 1.3272 dollarë kanadezë për dollarë amerikanë. Gjatë javës së kaluar ai shënoi një rritje prej 2.7 për qind.

Paundi britanik ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2766 paund për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of