Dollari rritet, euro e qëndrueshme

13/03/2018 9:41 AM 0 komente

Edhe mëngjesin e ditës së sotme, dollari amerikan shënoi rritje kundrejt jenit.

Ai avancoi me 0.3 për qind dhe u këmbye me 106.740 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit u rrit me 0.1 për qind në 89.999 DXY.

Ndërsa monedha euro pati ndryshime fare të vogla kundrejt dollarit amerikan duke u këmbyer me 1.2329 euro për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of