Dollari rritet, jeni bie

25/03/2019 9:32 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të hëne kundrej jenit. Ai avancoi me 0.2 për qind dhe u këmbye me 110.10 dollarë amerikanë për jen, njëkohësisht edhe rënie e tij më e lartë në më shumë se një javë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit avancoi me 0.1 për qind.

Monedha e përbashkët, euro, u rrit me më pak se 0.05 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1305 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3197 paund britanikë për dollarë amerikanë.

Dollari australian ishte në nivele të qëndrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.7082 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of