Dollari rritet, jeni bie

15/04/2019 9:22 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë kundrejt jenit mëngjesin e ditës së sotme, duke u këmbyer me 112.09 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit, ra me 0.1 për qind, duke shkuar në 96.863 .DXY.

Moendha e përbashkët, euro, ishte në nivele më të qëndrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1309 euro për dollarë amerikanë.

Franga zviceriane u këmbye me 1.1344 euro.

Paundi britanik u këmbye me 1.3080 dollarë amerikanë.

Dollari asustralian u këmbye me 0.7173 me dollarë amerikanë, por duke mbetur gjithsesi pranë nivelit të tij të ulët të shtatë javëve të fundit.

Woni i Koresë së Jugut, u rrit me 0.6 për qind kundrejt dollarit amerikan.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of