Euro bie, dollari rritet

15/05/2018 9:17 AM 0 komente

Monedha euro ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan mëngjesin e ditës së sotme, duke u këmbyer me 1.1913 euro për dollarë amerikanë.

Dollari amerikan avancoi me 0.25 për qind kundrejt jenit dhe u këmbye me 109.920 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit avancoi me 0.3 për qind në 92.801 .DXY.

Paundi britanik ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan duke u këmbyer me 1.3545 GBP për USD.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz