Euro rritet, dollari i qendrueshëm

09/07/2018 9:11 AM 0 komente

Monedha euro shënoi rritje mëngjesin e kësaj të hëne kundrejt dollarit amerikan. Ajo avancoi me 0.2 për qind dhe u këmbye me 1.1764 euro për dollarë amerikanë.

Dollari amerikan ishte në nivele të qendrueshme kundrejt jenit, duke u këmbyer me 110.50 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ra me 0.2 për qind në 93.853 .DXY.

Paundi britanik avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan, duke u këmbyer me 1.3312 GBP për USD.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of