Filo: Si e krijuam modelin Korça në turizëm, një copëz Europë në Shqipëri

18/03/2019 12:54 PM 0 komente

Turizmi është një nga drejtimet kryesore të zhvillimit ekonomik për Bashkinë e Korçës dhe kjo nuk ka qenë spontane, por pjesë e vizionit dhe strategjisë sonë të zhvillimit, tha kryetari i Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo. Me investime në rrjetin e ri të ujësjellës-kanalizimeve, Korça u bë qyteti i parë në Shqipëri me 24 orë ujë të pijshëm. Rikthyem kalldrëmin në lagjet tradicionale e filluam të rikonstruktonim blloqet e banimit në qendër e periferi. Projektuam e ndërtuam Zonën Këmbësore e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of