Finalizohet shitja e “Vizion Plus”

27/08/2012 11:54 AM 0 komente

Dulakët bëhen sërish pronarë të 100% të aksioneve të “Vizion Plus”.  Largohen përfundimisht gjermanët e WAZ… Artan Dulaku, Genc Dulaku dhe Adrian Dulaku kanë marrë sërish kontrollin e plotë mbi shoqërinë “Media Vizion” (“Vizion Plus”), me nga 33.33% të aksioneve secili, pasi kanë blerë mbrapsht 67% të aksioneve nga grupi mediatik gjerman “WAZ Media”. Lajmi bëhet i ditur nga Qendra Kombëtare e Regjistrimit (QKR), që ka reflektuar ndryshimet e pronësisë dhe nga Autoriteti i Konkurrencës. Ky i fundit ka njoftuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of