Financa-konsulence:Vleresimi i rrezikut ne Europen Qendrore

11/05/2009 12:00 AM 0 komente

Nga Les Nemethy & Daniel Blazic Kohet e fundit fola me kreun e nje prej fondeve me te medha financiare qe eshte aktiv ne Europen Qendrore, i cili mendonte se Europa Qendrore ishte ne nje faze mohimi, duke mos e pranuar qe ne jemi ne mes te nje krize globale financiare, me shitesit qe ne pergjithesi ende kerkojne çmime te larta jo realiste per kompanite, aktivet dhe pasurine e paluajtshme (qe ofrojne ne keto momente norma kthimi te uleta). “Pse […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz