Gara e tirazheve

05/08/2008 12:00 AM 0 komente

Si ndahet tregu i gazetave, shitja totale e te cilave nuk i kalon 40 mije kopje ne dite. Cilat jane 4 gazetat qe zoterojne me shume se 80% te ketij tregu. Sa pak lexojme Per gazetat e perditshme, Shqiperia llogaritet qe te kete nje qarkullim prej 20 gazeta per 1,000 banore, nje nder raportet me te uleta ne bote, ne nivelet e Tunizise, Algjerise dhe Indonezise   ‘Panorama’ eshte gazeta me tirazhin me te madh prej mese dy vitesh. Sipas […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of