Imazhet fituese të konkursit të fotografisë për 2018

02/11/2018 2:50 PM 0 komente

Në vitin e 12 të saj, konkursi “Take a View Landscape” ka shpallur fotografitë më të mira për këtë vit.

Ja lista me fituesin dhe fotot më të mira:

Pete Rowbottom

Fituesi ishte Pete Rowbottom më këtë fotografi të bërë në Glencoe, Skoci.

Ceri David Jones

Një mëngjes idilik pranë Woodcote, Oxfordshire, e bërë nga  Ceri David Jones.

Will Milner

Kulla e Brixham në Devon, nga Will Milner.

Josef FitzGerald-Patrick

Një çiklist pranë Land’s End, Cornwall, i e bërë nga Josef Fitzgerald-Patrick.

Alex Wolfe-Warman

Tarracat e shtëpive në Bristol, e bërë nga Alex Wolfe-Warman.

 

Stuart McGlennon

Kjo foto u bë nga Stuart McGlennon në Buttermere, Lake District.

John Finney

Foto e bërë në High Peak, Derbyshire, nga John Finney

Nicky Goodfellow

Rënia e gjetheve në Edinburg, nga Nicky Goodfellow.

Edd Allen

Forca e valëve në East Sussex nga Edd Allen.

Burimi: The Telegraph

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of