Itali, tregu i makinave në përkeqësim

07/08/2011 12:00 AM 0 komente

tregu i makinave në Itali vazhdon të përkeqësohet, duke shënuar në korrik rënie në masën 11% ose me rreth 137,442 njësi (përkundrejt 153,886 regjistrimeve të korrikut 2010). Statistikat u bënë të ditura nga ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, i cili tha se në qershor rënia ishte rreth 2%. “Fiat” regjistroi ulje të ndjeshme në shitje. Në muajin korrik regjistrimet u ulën me rreth 9% në krahasim me të njëjtin muaj të vitit 2010. Për sa i takon shitjeve të realizuara […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz