Lajme nga rajoni: Europa Lindore: tkurrje 5% ne ’09

17/05/2009 12:00 AM 0 komente

Banka Europiane per Rindertim dhe Zhvillim (BERZH) vlereson qe ekonomia e Europes Lindore do te tkurret me 5% ne 2009-en kundrejt nje rritjeje vjetore prej 4% ne 2008-en. BERZH paralajmeron per rritjen e kredive me probleme, shtrengimin e kushteve te kredive dhe krizat bankare dhe te monedhes. Per me teper, BERZH pret nje rritje te sheshte, ose shume te dobet per gjysmen e pare te vitit 2010. Ne njoftimin per shtyp te BERZH thuhet: Kriza ekonomike globale, qe fillimisht kishte […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of