Rikuperon dollari amerikan ndaj jenit

11/01/2018 9:26 AM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e sotëm ndaj jenit. Ai avancoi me 0.4 për qind dhe u këmbye me 111.83 dollarë amerikanë për jen, duke lënë pas kështu nivelin e ulët të shënuar në sesion e kaluar ku u këmbye me 111.27 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit që e krahason atë me gjashtë prej monedhave më të rëndëishme të grupit avancoi me 0.1 për qind dhe shkoi në nivelin 92.369 .DXY, duke lënë pas kështu nivelin e ulët prej 91.922 .DXY të shënuar një ditë më parë.

Monedha euro ishte në nivele të qëndrueshme mëngjesin e ditës së sotme. Ajo u këmbye me 1.1945 euro për dollarë amerikanë.

Dollari kanadez u këmbye me 1.2554 dollarë kanadezë për dollarë amerikanë, duke lënë pas kështu humbjen prej 0.7 për qind të shënuar të mërkurën e kaluar.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of