Rriten Brent dhe WTI

19/05/2017 9:34 AM 0 komente

Çmimet e naftës së papërpunuar shënuan rritje edhe gjatë ditës së sotme.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.8 për qind dhe u tregtuan me 49.76 dollarë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, Brent, u rritën me 0.7 për qind dhe u tregtuan me 52.89 dollarë për fuçi.

Indeksi i çmimeve të arit avancoi me 0.15 për qind. Ai u tregtua me 1.248.62 dollarë për onz.

Gjatë gjithë kësaj jave ai shënoi një rritje prej 1.6 për qind.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz