Rriten Brent dhe WTI

16/03/2017 9:58 AM 0 komente

Çmimet e naftës së papërpunuar shënaun rritje edhe mëngjesin e ditës së sotme.

Treguesit referencë ëpr naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 37 cent dhe u tregtuan me 49.23 dollarë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 38 cent dhe u tregtuan me 52.19 dollarë për fuçi.

Edhe indeksi i çmimeve të arit ishte sërish në nivele të larta edhe gjatë ditë së sotme. Rritja e tij po vazhdon për të dhjetën ditë rradhazi, duke u tregtuar me 1.228.81 dollarë për onz.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz