Rriten çmimet e naftës

11/10/2017 9:38 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 17 cent ose me 0.33 për qind, duke u tregtuar me 51.09 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 14 cent ose me 0.25 për qind dhe u tregtuan me 56.75 dollarë për fuçi.

Çmimet e naftës ishin në nivel shumë të mirë mëngjesin e ditës së sotme. Ato u tregtuan me 1.289.06 dollarë për onz.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz