Rriten çmimet e naftës

12/06/2018 9:23 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të marte.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.5 për qind dhe u tregtuan me 66.45 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 0.4 për qind dhe u tregtuan me 76.80 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.2 për qind dhe u tregtua me 1.297.94 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of