Rriten çmimet e naftës

09/07/2018 9:14 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 35 cent dhe u tregtuan me 74.15 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 52 cent dhe u tregtuan me 77.63 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.5 për qind dhe u tregtua me 1.260.20 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of