Rritet dollari, bie euro

10/08/2017 9:10 AM 0 komente

Dollari amerikan shënoi rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Indeksi i dollarit që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit u rrit me 0.2 për qind në 93.73 .DXY. Ky indeks shnoi rënien e tij më të madhe më 2 gusht kur ai shkoi në 92.548 .DXY.

Monedha euro shenoi rënie kundrejt dollarit amerikan. Ajo ra me 1.1726 euro për dollar amerikanë.

Edhe sterlina shënoi rënie këtë të enjte duke shënuar nivelin e saj më të ulët në këto tre javët e fundit.  Ajo ra me 0.35 për qind dhe u këmbye me 1.2952 sterlina për dollarë amerikanë . Ndërsa kundrejt euros ajo u këmbye me 90.42 sterlina për euro.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz