Rritet euro, bie dollari

06/12/2017 9:36 AM 0 komente

Dollari amerikan shënoi rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Ai ra me 0.4 për qind kundrejt jenit duke u këmbyer me 112.110 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit që e krahson atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ra me 0.2 për qind në 93.213 .DXY.

Monedha euro shënoi rritje mëngjesin e sotëm kundrejt dollarit amerikan. Ajo u rrit me 0.15 për qind dhe u këmbye me 1.1842 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik ishte në nivel të qëndrueshëm mëngjesin e ditës së sotme, duke u këmbyer me 1.342 GBP për USD.

Sterlina humbi pikë kundrejt dollarit amerikan duke u këmbyer me 1.3370 sterlina për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of