Rritet numri i fermerëve kultivues

19/10/2007 12:00 AM 1 koment

Vetëm para pak javësh, revista “Monitor” ka folur për një biznes të ri në vendin tonë me tre fermerë të vegjël dhe me një sipërfaqe totale prej 1.6 hektarësh. Atë të kultivimit të kërmillit. Por, ashtu si kërmilli pas shiut po shtohet numri i fermerëve që duan të rrisin këtë produkt të kërkuar nga elita europiane. Pas zhvillimit të një seminari gjatë muajit të kaluar dhe prezantimit të fermerëve aktualë në panairin e biznesit Agroushqimor, janë me dhjetra fermerët e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

1 Koment në "Rritet numri i fermerëve kultivues"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
frankli gjeleveshi
Guest

ju falenderoj per informacionin,po desha te pyesja se cfar lloj kermilli mund te rritet ne rrethin e Korces dhe cilat jane mundesite per te krijuar nje ferme me kermille.cfare na sugjeroni ju si specialiste?jemi te interesuar seriozisht.pershendetje

wpDiscuz