Sigurimi i prones

18/12/2010 12:00 AM 0 komente

Ceshtje ligji apo mentaliteti Vitet e fundit është rritur sigurimi i pronës nga zjarri dhe fatkeqësitë natyrore, por pesha ndaj totalit të tregut mbetet e vogël. A ka ndryshuar tregu pas përmbytjeve në Shkodërr Përmbytjet e mëdha në Qarkun e Shkodrës, por edhe në rajonet e tjera të vendit, si pasojë jo vetëm e reshjeve, po në mungesë të investimeve në infrastrukturë, kanë rikthyer debatin mbi nevojën e sigurimit të pronës. Në morinë e shërbimeve që ofrojnë kompanitë e sigurimeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

Jeni i pari për të shkruar një koment!

Notify of
avatar
wpDiscuz